تبلیغات
سرکش - غیرت ایرانی، غیرت خارجی، چه کسی امنیت دارد؟
سرکش
زن پرستی ممنوع!

غیرت ایرانی، غیرت خارجی، چه کسی امنیت دارد؟

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 24 شهریور 1392   01:41 ب.ظ

یکی از موضوع های مهم فرهنگی ما که اشخاص زیادی توانسته اند آن را مورد سوء استفاده قرار دهند مسئله ی «غیرت» است. چیزی که مفهوم خود را توسط کسانی بدکار از دست داده و تبدیل به تعصب جاهلانه شده است. غیرت (حمیت) ریشه اش داشتن عزت نفس برای انجام ندادن گناه است مثلا پدری غیرتش موجب می شود تا هر طور شده رفاه خانواده اش را فراهم کند، شخص درستکاری غیرتش باعث می شود تا در مقابل ناسزا گفتن کسی، جوابش را ناسزا ندهد، حتی دزدی که وقتی وضع نا به سامان کسی که از او دزدی کرده است را می بیند، اموال او را به او بر می گرداند؛ حتی بعضی دزد ها هم جوانمرد هستند! اکنون ببینید غیرت چه شکلی به خود در ایران گرفته است: در مسابقات فوتبال هو کشیدن و فوحش دادن برای تیم حریف معنی غیرت دارد، فوحش دادن به اقوام دیگر ایرانی برای دفاع! از قوم خود معنی غیرت دارد، دعوا کردن و کتک کاری با مردی که با همسر فرد معاشرت معمولی داشته نشان از غیور بودن آن مرد دارد و همچنین جانبداری کردن از ناموس دیگران هم معنی غیرت دارد! واژه ی «ناموس» هم به همان بیماری غیرت دچار شده است و با کلمه ی ناموس یاد جنس مونث می افتیم. مگر برادر آدم با خواهر او چه فرقی دارد که برای خواستگار خواهرش اصطلاحا غیرتی می شود و او را مورد آزار قرار می دهد و یا پدر او با مادرش چه فرقی دارد؟ شاید در زبان به مفهوم درست غیرت اشاره کنیم اما دقت کنید ما اینجا عمل افراد را می سنجیم.

غیرت مدرن

به گفته ی بعضی گروه ها و مسئولان زنان در خارج از خانه امنیت ندارند و به تازگی هم خود جناب رئیس جمهور به این مسئله بارها در برنامه های خود اشاره کرده اند اما ایشان که در کوچه و خیابان هیچ وقت آزادانه نگشته اند که این حرف را می گویند و استنباط ایشان فقط از شنیده ها و تلقین های برخی سودجویان می باشد. ایشان نمی دانند که مردان بیشتر از زنان به امنیت نیاز دارند! به دلیل این حرف اشاره می کنم: اولا: امروز عصر زور بازو نیست و مثلا یک شوکر به همان اندازه که برای زن خطرناک است برای مرد هم هست! الان نمی توانیم بگوییم چون مرد از لحاظ فیزیکی از زن قوی تر است پس خودش از ایجاد امنیت برای خودش بر می آید. دوم: با اینکه شاید خنده دار به نظر برسد، یک مرد نمی تواند مثل یک زن داد و بیداد کند و انگیزه ی کمک به خود را در مردم فوران دهد! سوم: از لحاظ اجتماعی تاکید بر کمک به زنان و جانبداری از آن ها به دلیل ضعیف بودن خیلی بیشتر از مردان است و به نوعی بعضی افراد عین سرباز برای ملکه ی خود حاضرند جان خود را ایثار کنند (به نام غیرت). دلیل این هم در پایین ذکر خواهد شد. چهارم: از لحاظ قانونی و اجتماعی هم برای شخصی که برای یک زن آزار و اذیت می رساند گران تمام می شود (حبس، شلاق، تبدیل شدن به تیتر اول خبرگذاری ها و ...). همان طور مجازات مزاحمت اوباش برای مردان تعریف نشده است و اگر مردی خودش از آن ها شکایت کند ممکن است با پوزخند و یا نهایتا توصیه به دوری از آن ها روبه رو شود. بنابراین مزاحمت برای یک پسر کم سن و سال در پارک ریسکی ندارد و والدین او هم توجهشان زیاد به او معطوف نیست چون به نظرشان او مرد شده است! نهایتا اگر مردی یا پسری در این شرایط قرار گیرد تنها وقتی چاقو بخورد یا بمیرد می تواند به مرحله ی قضایی وارد شود در غیر اینصورت باید سکوت کرده و تحمل کند.

 

اکنون به استدلال مورد سوم و ریشه ی رفتار اینگونه ی مردم ایران می پردازیم:

این رفتار در برخی فیلم ها به صورت خفیفی نشان داده می شود که آن را می توانید با پخش ویدیو در پایین صفحه مشاهده کنید. این نوع رفتار آیا به نظرتان از گرایشی خیرخواهانه بی می انگیزد؟ پاسخ منفی است، حقیقت این است که این رفتار ریشه در کنترل فرهنگی که برخی گروه ها و رسانه ها در مردم کرده اند دارد. از طرفی در این زمانه شهوت زیاد در بسیاری از مردان باعث به وجود آمدن احترام و تقدسی برای جنس مخالفشان شده است و این احترام به توجیهی نیاز دارد و این توجیه از منظر فرهنگمان همان «غیرت» و «ناموس» و جانبداری از زن به دلیل ضعیف بودن او از لحاظ بدنی است. این ها با تعصب کورکورانه هیچ فرقی ندارند. بسیاری از دختران ایرانی فکر می کنند که اگر مردی عین نوکر با آن ها رفتار کند با فرهنگ و مودب است اما اگر رک به آن ها دلیل این نوکری را بگویم به خاطر بدن آن هاست نه خودشان چون اگر خود افراد برای چنین مردانی مهم بود به همان اندازه با مشتری مرد هم در مغازه  با عطوفت برخورد می کردند (مثال)! یکی از معلمانم سال ها پیش خاطره ای تعریف کرده بود که: «روزی به یک مغازه رفته بودم تا چیزی بخرم، دختری آرایش کرده ای را دیدم که داشت با فروشنده گل می گفت و گل می شنفت! قیمت فلان چیز را می پرسید و برای فلان کالا توضیح می خواست و درباره ی آن ها با فروشنده بحث می کرد، من هم معطل مانده بودم تا حرفشان تمام شود و من هم کالای موردنیازم را بخرم. آن دختر آن همه با آن مرد حرف زد و خم به ابرو نیاورده در آخر بدون این که چیزی بخرد مغازه را ترک کرد (Window shopping) و من را این همه مدت سرپا نگه داشت و من هم در فرصت کوتاهی خریدم را برداشتم و پولش را دادم. آخر چرا آن مرد من را که جنسی از او می خرم و پول می دهم را به حساب نمی آورد و مرد به این بزرگی را برای صحبت کردن با آن دختر جوانی که چیزی در انتها نمی خرد سرپا نگه می دارد؟» او این حرف را با ناراحتی گفت. این ها محصول فمینیسم اسلامی است که با دروغ گویی و نفاق همان محصولات فمینیسم غربی را با برچسب اسلامی بین جامعه ی ایرانی شیوع می دهند. در غرب هم همین احترام و تقدس برای زنان وجود دارد ولی آن ها به جای غیور به آن مرد جنتلمن می گویند! دست زنان را بوسیدن، زانو زدن در برابر زنان، ناموس شدن دوست دختر، غیرتی شدن برای مادر و خواهر در عین بی توجهی به پدر و برادر و ... همه بعد مخلصانه ی مدل های ایرانیست. بدبختانه این احترام به جنس مونث نه تنها به اجتماع بلکه دارد به نظام دینی ما هم وارد می شود و احترام و توجه یک طرفه و ویژه به زن یک اصل اساسی شده است برعکس اصل دین که می گوید زن باید با قدرت عاطفی خود به مرد توجه کند و مطیع او باشد. حال فمینیسم ایرانی یا اسلامی (رسمی و غیررسمی) کاری کرده که بسیاری پسران و دختران ایرانی آرزو وار به غیرت پسری خارجی که خود را در برابر یک دختر خوار و حقیر می کند و مردی که از یک زن کتک می خورد غبطه می خورند و آن را عادلانه می نگرند: این غربی ها از ما باغیرت ترند! همچنین مفهوم مشترک با غرب «خانم ها مقدم اند» (Ladies first) هم در ایران با قدرت بیشتری به فرهنگمان آمیخته است طوری که یک دختر جلوتر از پدرش وارد می شود یا یک دختر کم سن زودتر از یک مرد مسن وارد می شود و اگر به فیلم های داخلی توجه کنید حتما یکی را می یابید. متاسفانه احترام به بزرگتر و مرد که سرپرست خانواده است الان تبدیل به احترام به دختران و زنان شده است.

سخن آخر

به طور کلی تقدس و احترام به زنان در اشکال مختلف و با توجیه های متفاوت ناشی از شهوت مردان است و وسیله ای برای فمینیست ها برای سوء استفاده از مردان و رسیدن به منافع خود می باشد. امیدوار است مردم در این زمینه ها آگاه شوند و کاری را بدون دلیل منطقی و از روی تقلید انجام ندهند.

 

 

[http://www.aparat.com/v/1NVaS]نوشته شده توسط:رضا .ی
نظرات() 


برچسب ها: غیرت، ناموس، شهوت، تقدس و احترام زن، تکریم زن، امنیت مردان، فمینیسم،
فاطمه
چهارشنبه 27 شهریور 1392 04:54 ب.ظ
خوب البته احترام گذاشتن و تکریم کردن زن فی نفسه موضوع مورد اشکالی نیست، اما به معنایی که شما فرمودید ، بله مذموم و مورد انتقاده.
با فرمایشاتون موافق بودم.
برقرار باشید.
پاسخ رضا .ی : ممنون
میلاد حمیدی
سه شنبه 26 شهریور 1392 12:13 ب.ظ
موضوع خوبی بود. اما دفاع از زن و ناموس جزء ویژگی های فطری مردهاست.
مردی که غیور باشد برای خود باختگی و ذلت چنین کاری نمی کند،بلکه برای دفاع از حریم خودش و زندگی اش این کار را می کند.
اما به هر حال با مفهومی که شما بیان کردید، یعنی ذلت مرد می توان گفت فرمایش شما در جامعه امروز ما غالبا صادق است.
پاسخ رضا .ی : منظور مطلب هم همین ذلت با نام غیرت بود، وگرنه دفاع از خانواده شرف هر مرد محسوب می شود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین پستها

مرد بی گناه به خاطر اتهام نادرست تجاوز توسط جمعیت عصبانی به قتل رسید یکشنبه 9 فروردین 1394
ازدواج را به 40 سالگی نیندازید!!! پنجشنبه 21 اسفند 1393
زنان آسیایی نژادپرست بر علیه مردان خود جمعه 1 اسفند 1393
زمان آن است تا جهان چهرۀ واقعی وحشتناک زنان ایرانی را ببیند! پنجشنبه 30 بهمن 1393
به ما آموزش می دهند تا غم هایمان را برای خودمان نگه داریم ... یکشنبه 19 بهمن 1393
مشکل خود مردان ایران هستند! جمعه 17 بهمن 1393
این داستان واقعی است ... پنجشنبه 16 بهمن 1393
منطق زنانه: زمانی که بعضی زنان ادعای خدایی می کنند! یکشنبه 12 بهمن 1393
چگونه من از یک همجنسباز مرتکب، به یک مادر خوشحال صاحب چهار فرزند تبدیل شدم؟ پنجشنبه 9 بهمن 1393
آپارات دوشنبه 21 مهر 1393
تحریم ازدواج با زنان یکشنبه 6 مهر 1393
دید غیرانسانی زنان به مردان یکشنبه 6 مهر 1393
مردان ره خود روند ... شنبه 29 شهریور 1393
مطهری: روحانی همان حرف‌های احمدی‌نژاد را می‌زند چهارشنبه 19 شهریور 1393
مقایسه آمار افسردگی در مردان و زنان سه شنبه 28 مرداد 1393
لیست آخرین پستها