تبلیغات
سرکش - به ما آموزش می دهند تا غم هایمان را برای خودمان نگه داریم ...
سرکش
زن پرستی ممنوع!

به ما آموزش می دهند تا غم هایمان را برای خودمان نگه داریم ...

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 19 بهمن 1393   06:50 ب.ظ

وقتی به عنوان یک پسر یک دهه از عمرت می گذرد، گریه کردن و احساساتت را بیان کردن برایت ممنوع خواهد شد. تو مرد هستی ... باید تحمل کنی ... باید اخم به رویت نیاوری ... باید ساکت باشی ... . (آخر این دنباله است که به خودکشی ختم می شود.)
من افسرده ام اما به کسی نمی گویم. استهزای مردم به جای دلداری مرا بیشتر از جامعه ام متنفر خواهد کرد. در سکوت و تنهایی محض هیچ چیزی حس نمی کنم. فقط می خواهم دراز بکشم و به سقف خیره شوم. اعماق وجودم فلج شده است. کارهای عادی را به کندی و با زحمت بسیار انجام می دهم. نمی توانم گریه کنم! نمی توانم!!! مریضی مثل ماری گلویم را می فشارد و خفه می شوم بدون اینکه بمیرم ...

تفاوت افسردگی مردان و زنان

مردان در بیان احساسات و مشکلات خود دارای مشکلی جدی هستند.


عدم توانایی بر گریه کردن

واقعا افسرده ای؟ بسیار گریه می کنی؟ احتمالا درمان برای تو جواب خواهد داد.
اما اگر حس می کنی که نمی توانی گریه کنی، که نمی توانی چیزی را احساس کنی، اکنون چه؟

عدم توانایی احساس هیچ چیزی -- نه غمگینی و نه هیچ چیز دیگر -- یکی از نشانه های خطرناک افسردگی ملانکالیک است. ملانکالیک فرم شدید بیماری افسردگیست. بیماران ملانکالیک به طور معمول عمیقا ناراحت هستند.
چرا که نیاکانی که غم عظیمی را تجربه می کردند، اغلب بدون دلیل آشکار، "ملانکالیا" را فریاد می زدند. و بلند فریاد می کشیدند چرا که چنین بیمارانی در خطر خودکشی قرار دارند.
اما در ماورای اندوه، احساسی وجود دارد ... هیچ چیز. این حقیقتا نشانۀ زنگ خطر است.
شاعر انگلیسی، الیزابت بارت برونینگ این عدم توانایی به گریه کردن را در شعر 1844 خود "اندوه عظیم" ضبط کرده است، او اندوه عظیم را پیوند داده است به
" ... سکوتی به مانند مرگ -
بیشتر شبیه یک مجموعه مجسمه های عظیم الجثه
در نگریستن همیشگی و غم بی حرکت
تا اینکه خود به غبار فرود آمده خرد شود.
آن را لمس کن؛ پلک های مرمری خیس نیستند:
اگر می توانست اشک بریزد، می توانست برخیزد و برود."
افراد ملانکالیک به نظر او، همانند مجسمه های مرمری هستند. توانایی اشک ریختن به همین جهت این مردم را از ملانکالیا رها می سازد؛ اما بسیاری نمی توانند اشک بریزند چون نمی توانند چیزی را احساس کنند.
در سال 1913 آسیب شناس روانی آلمانی، کارل جاسپرز عدم توانایی گریه کردن را به زیر چادر پزشکی آورده، آن را "احساسی که یک شخص دیگر احساساتی ندارد، بلوکه کردن ذهنی فکر." نام گذاری کرد.
پس، در مصاحبه ای کلینیکی، این قطعاً مهم است که احساسات بیمار خود را طبقه بندی کنید. ناراحت؟ مضطرب؟ ماورای غمگینی؟ ماورای غمگینی در گذشته اغلب یک علامت خودکشی در روان پزشکی دیده می شد. این آن چیزیست که مطالعۀ آسیب شناسی روانی کلاً مرتبط است، که در نهایت تفاوت گذاردن بین نشانه ها و علایم می باشد زیرا که برخی از آن ها مدرک شعله های سرخ را می دهند.
خوب، البته ما این را امروزه انجام می دهیم، نه؟
حقیقتاً، نه.
راهنمای تشخیص و آمار امور روان پزشکی آمریکا، ویرایش پنجم که در سال 2013 راهنمای جهانی در روانپزشکی شد، در مورد عدم توانایی در احساس کردن ساکت است، حداقل در افسردگی. این ویرایش پنجم، فقط یک چیز بنفش با 947 صفحه، هیچ چیز در مورد فقدان احساسات در بخش افسردگی نمی گوید.
اما در بخش شیزوفرنی ما در قسمت علایم منفی با "بروز عاطفی تقلیل یافته" مواجه می شویم؛ چیزی که با نام "تضعیف عواطف" شناخته می شد، همواره و درست، نشانه ای از بیماری روانی بلند مدت در نظر گرفته شده است که بعدها "شیزوفرنی" نامیده شد.
اما هی! وقتی شما در اعماق ملانکالیای خود به شکل توپی بی حرکت در تخت خواب به دور خود می پیچید، شما شیزوفرنی ندارید! شما کاملاً بالغ هستید، می توانید بلند شوید و بدون دستورپخت شام خانواده را درست کنید، اما در شگفت هستید که چرا شیطنت بچه ها دیگر برایتان لذت آور نیست - زیرا، در حقیقت، هیچ چیز اینطور نیست. شما علامت کارل جاسپرز را گرفته اید. شما چیزی را احساس نمی کنید.
من این را می نویسم مثل اینکه شما بیماری بودید که این را می خواندید. اما عزیزان و دوستانتان هم شاید این را بخوانند. این موشک هشداریست که به آسمان پرتاب شده است، اما این موشکیست که در دی اس ام (راهنمای روانپزشکی آمریکا) نیست. روانپزشکی های قدیمی بسیاری وجود دارد که در دی اس ام نیست. شکایات روانپزشکان بزرگ امروزی در مورد اهالی ای که چیزی از "آسیب شناسی روانی" یاد نگرفته اند بلند شده است. این از همان نوعیست که منظور آن هاست.

این نوع افسردگی معمولاً گریبان گیر مردان می شود. افسردگی مردان بی صدا -به همین دلیل مورد توجه واقع نمی شود- و بسیار خطرناک تر است.


نوشته شده توسط:رضا .ی
نظرات() 


برچسب ها: تفاوت افسردگی مردان و زنان، اغراق در مشکلات و احساسات زنان، خودکشی در مردان، افسردگی ملانکالیک، گریه برای مردان ممنوع، بی توجهی به مشکلات مردان، مصائب مردان،
دنبالک ها: منبع ،
امیر
دوشنبه 11 اسفند 1393 02:38 ق.ظ
سلام برادر عزیز.دقیقا درست می فرمایید.عرض من هم همین بود که این مردان هم بدون در نظر گرفتن جامعه کم تقصیر نیستند که شما دقیقا این را بیان کردید.اما حرف شما رو کاملا قبول دارم و برای تکمیل فرمایشتان عرض می کنم که اتفاقا اگر جامعه واقعا اسلامی بود هم مردان نیازهای خود را نه تا مرز سیر شدن بلکه به صورت سیری کامل ارضا می کردند.چرا که از روایات پیداست در زمان رسول خدا(ص) با بهای اندک صیغه می کردند.یعنی من می پذیرم استفاده ی شما از لفظ مرز سیری برای مردان غربی درست است اما آنچه بیان نشده استفاده از سیری کامل در جامعه ی واقعا اسلامی است.جامعه ای که امامش می فرماید اگر نیاز نداری هم صیغه کن تا این سنت را زنده نگه داری.حال چرا این جامعه اسلام را تلفیقی از بی حجابی و ازدواج به قیمت جان ها می داند من یکی در عجبم.
متشکر از جوابات که حرف دل منم هست و وقتی می بینم یه هم دل دارم آروم می شم.
پاسخ رضا .ی : خوشحالم امیرجان. دریچۀ امید فعالیت من هم وجود اندک مردان حقیقی مثل شماست و همچنین اندک زنان حقیقی. باید تابو بودن ارضای نیاز جنسی در جامعۀ ی ما از بین برود تا ما مردانی سالم و هشیار داشته باشیم. این برای زنان هم مفید است ولی به ویژه برای مردان! تا مستی از روان مردان خارج شود و عاقلانه و حقیقی دنیا را بنگرند. جامعۀ ما الان مریض است و مردم به سمت جنون پیش می روند. ارضای نیاز عاطفی و جنسی از مهمترین منابع تخلیۀ تنش های روزمره است و وقتی مردم ما چنین نیازی را به بی اعتنایی گرفته و حتی ناپسند بنگرند، دیگر این روز قابل قبول است که به خاطر مسائل بچگانه مردم به جان هم بیفتند! بله، مسائل جامعه و تورم یک طرف قضیه ولی وقتی بنیان جامعه یعنی خانواده به جای محل آرامش به یک محیط تنش زای دیگر مبدل شود، مردم دیگر سلامت روانی نخواهند داشت.
کتاب آموزش مسائل جنسی و زناشویی برای اولین بار کاملا تصویری و عکسهای واقعی
شنبه 9 اسفند 1393 08:41 ب.ظ
به دنبال درخواست عده زیادی از متقاضیان قیمت کتاب به 2000 تومان کاهش داده شد
فقط برای چند روز
فرصت را از دست ندهید
برای خرید به همین آدرس بروید
امیر
چهارشنبه 6 اسفند 1393 03:27 ب.ظ
سلام برادر عزیز.به راستی دیگر سرکشی زنان و بردگی مردان!! طاقت فرسا شده است.واقعا شرم باد بر اکثر ذکور ایرانی که بویی از مردانگی نبرده اند.برادر عزیزم به نظر حقیر این مردم در هر جامعه ای زندگی کنند همین طور ذلیل خواهند بود.به راستی آیا اگر مردان! این قدر خود را تحقیر نکنند آیا زنان درست نمی شوند؟کم ندیده ام ذکوری را که به خاطر زنشان به مادرشان بی احترامی می کنند.
می بینم روزی را که فرزندان این زنان هم به ایشان بچشانند بی حرمتی یعنی چه.
پاسخ رضا .ی : سلام امیرجان :) در مرتبه ی اول مقصر خود همین مردان هستند که چنین رفتارهای پستی را بروز می دهند اما دلیل مهم چنین رفتاری مست نگه داشتن آن ها از نظر جنسی است. این جامعه ذره ذره جلوه های جنسی را به مردان می نمایاند و همواره آن ها را در عطش رسیدن به آن نگه می دارد. اگر ایران کشوری واقعا اسلامی بود، دیگر این صحنه های تحریک آور وجود نداشت و اگر ایران کشوری لیبرال می بود، مردان نیازهای خود را تا مرز سیر شدن ارضا می کردند. ولی در این کشور آواره مردان قطره قطره آبی را می نوشند و همواره تشنه اند.
امیر
پنجشنبه 23 بهمن 1393 03:41 ب.ظ
با سلام.خوشحالم که دوباره برگشتید.کمی نگران نشده بودم.از دو حرفتان خیلی خوشم آمد.یکی این که مردان زن پرست امروز گناهشان از زنا هم بدتر است چون شرک بزرگ ترین گناه است.و دوم این که وقتی فرهنگ اسلامی و غربی توأما بخواهد در قلوب مردم جا بگیرد نتیجه ای بدتر از فرهنگ لیبرال و حتی بدتر از فرهنگ فمینیسم خواهد داد.به راستی که هیچ جای کره ی زمین مردانی به زن ذلیلی مردان ایران زمین ندارد.در دنیای امروز اکثر جوامع دو گونه اند.یکی جوامع سکولار که در آن ها زن و مرد تا حد زیادی حقوق و وظایف برابر دارند.مثلااگر زنی در جوامع غربی خودش پیش قدم شود برای طلاق باید نصف ثروتش را به نام شوهرش بزند و همین طور برعکس.هر کدام خیانت کنند طرف مقابل می تواند پیش قدم شود برای طلاق و نصف ثروت شحص مقابل هم باید به نام همسرش شود.در جوامع عربی(اسلامی) مهریه وجود دارد و مرد موظف است بپردازد اما اولا مهریه ها خیلی با این مهریه های نجومی ایران فاصله دارد و ثانیا کسی شرط نمی کند که زن دیگری نگیرد.من می گویم اگر مردم ایران اسلام را دوست ندارند خوب نیست موقع مهریه به یاد اسلام بیفتند و کلا مثل غربی ها زندگی کنند و از دین فقط آن جایش که به نفع زنان است را برجسته نکنند آن هم با کمیت هایی که سنحیتی با اسلام ندارد.چنان که در روایات متعدد اشاره شده است که بهترین زنان کم مهریه ترین آنانند.اگر هم اسلام را دوست دارند مرد و مردانه و بدون وارد کردن امیال شخصی رأی اسلام را بپذیرند.چه آنجا که بیان می کند زن بدون اجازه ی شوهر نباید از خانه بیرون رود و چه آنجا که می گوید مهریه حق زن و بدهی مرد است.

من مردان بسیاری را می شناسم که از ترس زنانشان در هنگام صحبت با زنان خیلی محافظه کارند ولی زنان همان مردان!! بی پروا هر چقدر بخواهند هنگام صحبت با نامحرم عشوه خرج می کنند به راستی کدام جامعه ی غربی است که مردان در چنین مضیقه ای باشند و به راستی کدام جامعه ی اسلامی است که زنان با خیال راحت این طور عشوه ریزی کنند؟
پاسخ رضا .ی : سلام دوست عزیز. واقعا بی نهایت خوشحالم که شما سخنان مرا کاملا درک کرده اید. وقت آن است که جامعه ی ایرانی از بلاتکلیفی خارج شود. نظر من به شخصه جدایی دین از سیاست است چون تنها معصوم می تواند حکومتی اسلامی تشکیل دهد و آن هم امام عصر است وگرنه فسادی گریبانگیر جامعه خواهد شد که اکنون می بینید. فرهنگ امروزی مردم ایران واقعا تنفرآور و غیرقابل تحمل است! شما نمی توانید برای آینده ی خود برنامه ریزی کنید و هر اقدامی برای ارضای نیاز خود پیش گیرید سرزنش خواهید شد.
عطر خدا
چهارشنبه 22 بهمن 1393 06:37 ب.ظ
_____ ____________
__________
_____
_

_ ....................
__ عـــطر خــدا
___ .................
____
_______
__________
____________
_______________
________________

سلام دوست من ؛ امیدوارم خوب و سلامت و شاد باشی
افتـخار داریم که با این دعـوتنامه "شما" رو به یک اتفاق خوب مـهمون کنیم ...
عـطرخـــدا «جایی از جـنس آرامش و امـید» رو دیدید تا حالا ؟؟!
با مطالب زیبا و دلنشین آپ شد ...
صمـیمانه حضورتون رو خوش آمد میگیمعطر خدا ، رسـیدن به آرامش واقعی .... و تجربه یک زندگی عاشقانه
www.AtreKhoda.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین پستها

مرد بی گناه به خاطر اتهام نادرست تجاوز توسط جمعیت عصبانی به قتل رسید یکشنبه 9 فروردین 1394
ازدواج را به 40 سالگی نیندازید!!! پنجشنبه 21 اسفند 1393
زنان آسیایی نژادپرست بر علیه مردان خود جمعه 1 اسفند 1393
زمان آن است تا جهان چهرۀ واقعی وحشتناک زنان ایرانی را ببیند! پنجشنبه 30 بهمن 1393
به ما آموزش می دهند تا غم هایمان را برای خودمان نگه داریم ... یکشنبه 19 بهمن 1393
مشکل خود مردان ایران هستند! جمعه 17 بهمن 1393
این داستان واقعی است ... پنجشنبه 16 بهمن 1393
منطق زنانه: زمانی که بعضی زنان ادعای خدایی می کنند! یکشنبه 12 بهمن 1393
چگونه من از یک همجنسباز مرتکب، به یک مادر خوشحال صاحب چهار فرزند تبدیل شدم؟ پنجشنبه 9 بهمن 1393
آپارات دوشنبه 21 مهر 1393
تحریم ازدواج با زنان یکشنبه 6 مهر 1393
دید غیرانسانی زنان به مردان یکشنبه 6 مهر 1393
مردان ره خود روند ... شنبه 29 شهریور 1393
مطهری: روحانی همان حرف‌های احمدی‌نژاد را می‌زند چهارشنبه 19 شهریور 1393
مقایسه آمار افسردگی در مردان و زنان سه شنبه 28 مرداد 1393
لیست آخرین پستها