تبلیغات
سرکش - اکــــــوفمینیسم
سرکش
زن پرستی ممنوع!

اکــــــوفمینیسم

نوشته شده در تاریخ : شنبه 13 مهر 1392   11:51 ب.ظ

یکی از داستان سرایی های فمینیسم به نام اکو فمینیسم معتقد بر معادل بودن روح طبیعت و زن می باشند و ظلم به زنان و طبیعت را به هم پیوسته تلقی می کنند. این شاخه ی فمینیسم با تعداد انگشت شمار نظریه پرداز، بی پایه و اساس و غیر تخصصی است و بیشتر افسانه و شعر و حرف است. آن ها معتقدند مردان کره ی زمین را نابود می کنند و ضدطبیعتند! بیایید این امر را به طور منطقی بررسی کنیم:

اکوفمینیسم

انقلاب صنعتی و پدیدار شدن حقوق زنان: خوب شروع نابودی طبیعت به دست بشر را می توان آغاز انقلاب صنعتی نامید. این انقلاب در اواسط قرن هجدهم به وجود آمد و زمزمه های مدافعان حقوق زن در اواخر قرن هجدهم. یعنی تقریبا این دو با هم به وجود آمدند: قبل از انقلاب صنعتی (تخریب محیط زیست) و پایه گذاری فمینیسم جوامع مردسالار بود و بعد آن که تا الان با پیشرفت فمینیسم جنگل ها پس رفت کرده اند جوامع به سوی زن سالاری پیش می روند. اصلا خود فمینیسم حاصل انقلاب صنعتی (جرقه ی کار زنان در بیرون از خانه) و آلودگی و تخریب محیط زیست است.

تکنولوژی و قدرت گرفتن زنان: تکنولوژی و حرکت در خلاف طبیعت خیلی به فمینیست ها کمک کرده تا مردان و زنان را برابر جلوه دهند. پیشرفت علم اکنون باعث شده تا تفاوت های مردان و زنان پنهان شود و زنان به راحتی بتوانند به عرصه ی مردان وارد شوند و با دستگاه های آماده کارهای قبلی مردانه را انجام دهند. گسترش ارتباطات و تکنولوژی مانع از آن شده که استعداد های فرد خالص بروز کند. موفقیت های افراد را هیج وقت نمی توان کامل به آن ها نسبت داد و همچنین میزان بهره برداری از این تکنولوژی برای همه یکسان نیست تا افراد را بتوانیم در یک سطح مقایسه کنیم. تکنولوژی یک مزیت دیگر برای زنان دارد و آن اینکه هر چند در زمینه ی تکنولوژی بیشتر مردان فعالیت می کنند اما مصرف تکنولوژی بیشتر توسط زنان انجام می پذیرد. زنان بیشتر از تکنولوژی برای راحت زندگی کردن استفاده می کنند و مشتریان بازارها را زنان تشکیل می دهند که از انواع لباس و کیف و کفش گرفته تا لپ تاپ و موبایل خریداری می کنند. برای همین برای لباس و محصولات آرایشی و بهداشتی چقدر منابع طبیعی مصرف می شود! در کل زنان بسیار پر مصرف هستند نسبت به مردان.

تعامل مردان با طبیعت نسبت به زنان: مردان برای سختی آفریده شده اند و مردان نسبت به سختی ها بسیار تحمل پذیر تر از زنان هستند برای همین کار های زمخت و سخت را در قدیم مردان انجام می داده اند و کارهای راحت و ظریف به زنان سپرده می شد که کار سخت نمی توانستند انجام دهند (همان چیزی که فمینیسم به آن ظلم می گوید!). اکنون که تکنولوژی پیشرفت کرده بسیاری از کارهای مردانه ی قدیم به زمره ی کارهای راحت پیوسته است و زنان هم به این کارها وارد شده اند. زنان همچنین بیشتر در تکنولوژی به خاطر راحتی که به وجود آورده است داخل شده اند. الان هم همان کارهای سخت باز در انحصار مردان است مثلا کوه نوردی بدون تجهیزات نوین. تعامل با طبیعت هم به طریق کاملا طبیعی و عاری از هرگونه وسایل و ابزار را هم مردان می توانند انجام دهند.

پس می توان گفت مردان به طبیعت نزدیک ترند و ظلم به طبیعت بیشتر برای رفاه زنان انجام می گیرد چون بازار کارخانه ها را اغلب زنان تشکیل می دهند. اکوفمینیسم هرچند جنبه های مثبتی هم برای حمایت از طبیعت دارد ولی ایدئولوژی آن مردستیزانه و افسانه وار است.

 

[http://www.aparat.com/v/E10LM]

بسیاری از زنان صاحب سمت از جمله معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از سمت های خود در جهت فمینیسم و علیه مردان سوء استفاده می کنندنوشته شده توسط:رضا .ی
نظرات() 


برچسب ها: اکوفمینیسم، تکنولوژی و فمینیسم، مردان به طبیعت نزدیک ترند، فمینیسم، طبیعت و زنان، انقلاب صنعتی، حقوق زنان،
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 11:12 ق.ظ
در ضمن در زمان قدیم کار مردان خیلی سخت بود درسته اما کار زنان هم خیلی سخت بود ، شما اصلا خانه داری امروز و دیروز رو نمی تونی مقایسه کنی ، در زمان گذشته چه زن و چه مرد و چه کودک از امکانات مادی کمتری برخوردار بودند اما بهره معنوی بیشتری داشتند و طبق گفته قران که مستضعفین وارث واقعی زمین هستند ، مقصود در اارث حقیقت یا همان معنویت زمین است و نه پوسته زمین. فمنیسم هم در اصل درد رفاه زنان امروز است که آنان را از ماهیت زمین بازداشته است و طبق همین دلیل بچه های امروز علیرغم امکانات مادی بیشتر نسبت به گذشته ، از مادر و پدر به معنای واقعی محروم اند و در اصل یتیم اند.
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 01:26 ق.ظ
آقا نظراتمو نمایش بده ع میخوام برشون دارم تو وبلاگ خودمم بذارم. خلاصه قصدم از این همه نظر این بود که روند امروز اتفاقا به نفع زنان نیست. بلکه خیلی از زنان هم که ذات زنانه خود را شناختند در این سیستم رنج برده و زن و مرد هر دو وارد دوران سیاهی شدند.
پاسخ رضا .ی : ببخشید امروز ها به وبلاگ کم سر می زنم! من هم با شما موافقم، زنان قربانی اصلی این تحولات بوده اند و فمینیست ها از قبل برای من بازنده بوده اند ولی هدف من پس گرفتن حقوق مردان هست و برای من فرقی نمی کند زنی می خواهد چطور زندگی کند به همین خاطر دلسوزی و بحث های دینی با دختران امروزی به جز آن هایی واقعا می خواهند مسلمان باشند بی فایده است.
آقا سامان به خاطر اینکه به وبلاگ بنده سر زدید و نظرات مفیدی دادید متشکرم.
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 01:24 ق.ظ
جا داره قصه فا وستم بگم ، فاوست رمانی غربی است که توسط چند نویسنده نوشته شده ، فردی که نسبت به نعمت های طبیعی خدا ناسپاسی می کند و بلند پرواز است و شیطان به واسطه این ناسپاسی به او نزدیک می شود و علم و دانش زیادی این فاوست کسب می کند و چیزهای زیادی برای خودش به ارمغان می آرود اما شیطان رفته رفته بر او چیره می شود. این افسانه پیش بینی کاملا درستی از انسان بدبخت و تنها و منزوی امروز است.
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 01:21 ق.ظ
فکر ی کنید دلیل بیکار چیست؟ دلیل هرزگی و بی غیرتی مردان و بی حیایی زنان چیست؟ همشون به سبک زندگی امروز بر می گرده.
خودتان نگاه کنید وسای جهزیه و شروع زندگی در 50 سال پیش و الان رو !!!! الان چقدر وسیله اضافه شده؟ اینا رو کی میتونه بخره اونم در جوانی ، بچه دار شدن امروز با 50 سال پیش رو مقایسه کنید کی میتونه مثل قدیم چند تا بچه بیاره ، هزینه هر بچه امروز چقدره؟ بچه ها امروز چجوری بار میان؟ آیا تفاوتی با تربیت بچه های امروز با فرعونیان است؟ انسانهای امروز همه فااوست و فرعون اند.
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 01:18 ق.ظ
از جمله تضادهای دنیای امروز صنعتی با دین ، دین انسان را به ساده زیستی دعوت می کنه اما تکنولوژی به راحت طلبی و رفاه زیاد و تجمل پرستی و لوکس گرایی می اندیشد و انسا نرا بدان می خواند. دین سن ازدواج پایین را طلب می کند اما در دنیای امروز برای داشتن مشاغلی که توسط رباطها اشغال نشدند حتی گاهی ممکنه تا سالهای میانسالی درس خواند و ازدواج نکرد و همین مشوق فساد و خودارضایی و افسردگی است. دین به خانواده اهمیت می دهد و زن و مرد را برابر نمی داند اما دنیای صنعتی زن و مرد در خاناوده را به دو مجرد تبدیل کرده که کنار هم زندگی می کنند مثل 2 دانشجو و قداست خانواده را کاملا شکسته و برای همین طلاق زیاد کاملا طبیعی است.
دنیای امروز ابتدا ارتباطات فامیلی که همان صله رحم است را قطع کرد بر خلاف دین ، و بعد خانواده را ، مسلما خانوده که مکان پرورش و رشد انسانه وقتی از بین بره قطعا نسل انسان هم از بین میره و شاید این وضعیت همان شیپوری باشه که خداوند قبل از قیامت یاد ارو شده و همه با آن می میرند. از دلایل دیگر این نابودی ، عدم نیاز به انسان زید در امروز است زیرا علت افزایش فاحش بیکاری چیزی جز اسن نیست که مشاغل پر جمعیت که می توانند جمعیت زیادی را مشغول به کار کنند توسط ماشین گرفته شدند و مشاغل تخصص که نیاز به جمعیت کمی دارند تنها برای انسان مونده و اونم روز به روز داره محدود تر و شرایط وصول بهش سخت تر میشه.
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 12:54 ق.ظ
عوارض دیگر عصر تکنولوژیک تضاد اشکار با دین و عفت است و همانطور که می بینیم روز به روز حیا و دین کمرنگ تر می شودو البته قساوت قلب نیز به دلیل سیستم فردگرایانه ناشی از انقلاب صنعتی بیشتر می شود. یعنی بی تفاوتی به دیگران حتی در مقیاس مادر و فرزند که کاملا امروزه قابل لمس است.
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 12:52 ق.ظ
حرفتان قابل تامله اما ایرادات جدی داره:
1- انقلاب صنعتی به نفع زنان نبوده و در عمل زنان را نابود کرده است. من در پست های زیادی از تصاویر زنان سیاسی غربی و مرگ زنانگی سخن گفتم حتما بخوانید.
2- جوایز بزرگ علمی و کارهای مهم علم توسط مردان صورت میگیرد و تا کنون و در تمام مدت شروع انقلاب صنعتی که از قرن 16 است در اصل و نه هجدهم ، حدود 99.99 درصد اختراعات و اکتشافات را مردان انجام دادند و البته خیلی جای افتخار نیست چون در نهایت شرایط امروز رو پدید آرود.
3- امروزه به واسطه پیشرفت صنعت همه مقابله با اصل و فطرت خودمان را می فهمیم. احساس بیگانگی داریم و استرتس مداوم از این که سرعت رشد تکنولوژی بالا از شب تا صبح شرایط زندگی رو عوض می کند و البته هر روز غیر طبیعی تر و ترسناک تر می کند.
سامان
جمعه 4 بهمن 1392 12:35 ق.ظ
عزیز انقلاب صنعتی از قرن 16 دهم شروع شده بود و تقریبا تمام مراحل آن با آقایان بود. ببینید امروزه روز هنوز هم عمده کارهای فکری در سطح عالی با آقایان است یعنی آقایان در زمینه های فکری خیلی فعال ترند.
سابقی فر
یکشنبه 19 آبان 1392 06:04 ب.ظ
صدها فرشته بوسه بر آن دست میزند
کز کار خلق یک گره بسته واکند .
* * * *
امروز درست اندیشیدن به زن ومرد ایرانی یعنی :
اندیشیدن به دوام و بقا خانواده ها و امنیت و آرامش در جامعه و بی اعتنائی به ایرانی , عدم رسیدگی به مشکلات خانواده های ایرانی , زن ومرد جوان ایرانی یعنی :
جامعه را دستخوش و گرفتار هزار درد و مصیبت و ناهنجاری نمودن .
نمیشود بحال کودکان فلسطینی در هزاران کیلومتر دورتر از ایران اشک ریخت و بحال کودکان بی سرپرست , بد سرپرست ایران بی اعتنا ء بود .
با درود

وبلاگ مهریه دوباره بروز گردید لطفاً از مطالب این وبلاگ بازدید کرده و نظر خود را اعلام نمائید.

سوالی دارم که می خواهم با شما در میان بگذارم . شما از نام ونشان عراق چه چیزی در خاطرتان می آید؟
هشت سال جنگ وتجاوز،هشت سال تعرض،هشت سال بهترین جوانان این آب وخاک را به سینه خاک فرستادند.
هشت سال تخریب تمام زیر ساختارهای زیربنایی این مملکت ، آری هنوزجوهر و مرکب قطعنامه صلح خشک نشده بودکه عراق یک شبه شد کشور دوست وبرادر.
چه عزیزانی كه بدست عراقی ها از دست رفتند.
چه فرزندانی كه بی پدر شدند.
چه مادرانی كه داغدار شدند.
چه دخترانی كه عشقشان را از دست دادند.
نفرین بر جنگ افروزان دیروز و دین فروشان امروز باد.
1- مشتاقانه از نظرات و نوشته های شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبلاگم بهره می برم.
2- کپی برداری از مقالات بنده و استفاده از آنها با ذکر یا بدون ذکر منبع، آزاد و باعث خوشحالی بنده است
3- در صورت تمایل به تبادل لینک مراتب را اعلام فرمائید .
نشانی تارنما
Mehreh.blogfa.com
Email: Mehreh@rocketmail.com
جاوید ایران ، پاینده بادایرانی
زنده بادنام ویادكورش بزرگ وتمام بانوان
ومردانی كه ازجان ومال خودگذشتند كه این سرزمین را
آباد وحفظ كنندو ننگ وشرم بادبرمیهن فروشان و دین فروشان
بدرودتادرودی دیگر
پاسخ رضا .ی : شما لینک شدید.
سامان
جمعه 26 مهر 1392 03:18 ب.ظ
سلام
چرا تعطیلی موقت؟ خوب از وبلاگهای همسوی خودتان مطالبی را بگذارید در این مدت که خودتان نمی نویسید.
پاسخ رضا .ی : سلام. کلا دیگه وقت نمیرسه به این وبلاگ برسم فقط در همین حد که هر چند وقت یک بار بیام سربزنم ببینم نظری چیزی نیست. راستش دوست دارم وبلاگم منظم باشه تا اینکه از هرجا مطلبی رو کپی پیست کنم آخه حتی اگه بخوام مطلبی رو از یه وبلاگی بردارم باید روش خودم یکم ویرایش کنم تا با مطالب دیگه ی این وبلاگ متناسب باشه. ممنون که سر زدید.
amirhossein
جمعه 26 مهر 1392 11:57 ق.ظ
ازشما ممنونم که از وبلاگم دیدن
کردید و نظر دادید
پاسخ رضا .ی : خواهش می کنم!
amirhossein
چهارشنبه 24 مهر 1392 12:03 ب.ظ
سلام آقا رضا به نظر شما ما باید
با یک دختری که فمینیست است چطوری رفتار کنیم تا اندیشه های
فمنیستی از ذهنش خارج بشه و درست بشه؟؟؟
پاسخ رضا .ی : سلام آقا امیرحسین. این کار خیلی خیلی سخته! برای همون من گفتم فعلا باید پسرها رو جذب کنیم. حتی خود پسر ها هم فکر می کنن داره به زن ها ظلم میشه چه برسه به دخترها. متاسفانه ذهن اونا به قدری شست و شو شده که بحث کردن باهاشون عملا بی فایده است و فقط تعداد بسیار کمیابی از آن ها را که به دین اسلام اعتقاد عمیق و زیادی دارن میشه از طریق قرآن و استدلال های دینی قانع کرد که خداوند زن را برای چه آفریده و با چه کارهایی می تونه به کمال برسه. ولی همین عده ی اندک هم باز خیلی از اسلام به سمت فمینیسم تمایل دارن چون توی فرهنگمون جا گرفته. شما هر وقت با چنین دختری مواجه شدی فقط با احتیاط سخنان فمینیستی اش را با استدلال منطقی رد کن. او قانع نخواهد شد ولی نگذار بحث به نفع او تمام شود. خدا کند روزی برسد تا ما هم صاحب قدرت و سرمایه شویم تا این فرهنگ جا انداخته شده را تغییر دهیم.
amirhossein
یکشنبه 21 مهر 1392 04:12 ب.ظ
لطفا وبلاگ مرا ببینید و مرا لینک کنید
پاسخ رضا .ی : شما لینک شدید.
amirhossein
یکشنبه 21 مهر 1392 12:40 ق.ظ
خیلی ممنونم که به سوالم جواب دادید و راستش من هم میخواهم به دوستان شما بپیوندم اینکه اجازه
کپی برداری را میدهید
پاسخ رضا .ی : ک‍‍‍پی برداری از مطالب این وبلاگ آزاد است. شما هر مطلبی را که مناسب می بینید حتی می توانید با ویرایش مورد دلخواه خودتان در مطالب، از آن استفاده کنید. محل اصلی اجتماع ما در سایت حمایت از حقوق مردان mensright.ir است. می توانید به آن جا مراجعه کنید و از ما باشید. خیلی متشکرم که به ما می پیوندید.
amirhossein
جمعه 19 مهر 1392 11:09 ب.ظ
سلام آقای reza به نظر شما ما باید چکار کنیم که فمینیت از بین بره و جامعه رو به بهبودی پیش بره؟؟؟
پاسخ رضا .ی : سلام. قدرت، سرمایه و داشتن افراد متخصصه که بتونن با ایده هایی جذاب ذهن آلوده به فمینیسم مردم را به حالت عادی برگردونن. الان تنها کاری که می تونیم بکنیم اینه که حداقل با تبلیغات در سایت ها و وبلاگ ها پسرهای بیشتری رو به سوی خودمون جذب کنیم تا در آینده تعدادمان بیشتر شده و دیده شویم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین پستها

مرد بی گناه به خاطر اتهام نادرست تجاوز توسط جمعیت عصبانی به قتل رسید یکشنبه 9 فروردین 1394
ازدواج را به 40 سالگی نیندازید!!! پنجشنبه 21 اسفند 1393
زنان آسیایی نژادپرست بر علیه مردان خود جمعه 1 اسفند 1393
زمان آن است تا جهان چهرۀ واقعی وحشتناک زنان ایرانی را ببیند! پنجشنبه 30 بهمن 1393
به ما آموزش می دهند تا غم هایمان را برای خودمان نگه داریم ... یکشنبه 19 بهمن 1393
مشکل خود مردان ایران هستند! جمعه 17 بهمن 1393
این داستان واقعی است ... پنجشنبه 16 بهمن 1393
منطق زنانه: زمانی که بعضی زنان ادعای خدایی می کنند! یکشنبه 12 بهمن 1393
چگونه من از یک همجنسباز مرتکب، به یک مادر خوشحال صاحب چهار فرزند تبدیل شدم؟ پنجشنبه 9 بهمن 1393
آپارات دوشنبه 21 مهر 1393
تحریم ازدواج با زنان یکشنبه 6 مهر 1393
دید غیرانسانی زنان به مردان یکشنبه 6 مهر 1393
مردان ره خود روند ... شنبه 29 شهریور 1393
مطهری: روحانی همان حرف‌های احمدی‌نژاد را می‌زند چهارشنبه 19 شهریور 1393
مقایسه آمار افسردگی در مردان و زنان سه شنبه 28 مرداد 1393
لیست آخرین پستها