تبلیغات
سرکش - مفهوم عدالت
سرکش
زن پرستی ممنوع!

مفهوم عدالت

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1392   11:24 ق.ظ

عدالت چیزیست که هیچ دو طرف نمی توانند آن را  به تنهایی تعیین کنند و یا به توافق صد در صد برسند. عدالت را باید کسی که جزو هیچ یک از دوطرف نیست و تمایلی هم به هیچ سویی ندارد (کاملا بی طرف است) تعیین کند. باز این شخص هم خطا دارد و نمی تواند دقیقا عدالت را برقرار کند. تنها کسی که مصلحت هر دو طرف را می خواهد خداست و اوست که می تواند عدالت را میان این دو گروه بر قرار کند. پس منبع اصلی تعیین حقوق مردان قرآن و پیشوایان (پیامبران، امامان و اهل بیت) است. به همین خاطر ما می خواهیم یا زندگی اجتماعی مرد و زن منطبق بر قرآن و روش زندگی پیشوایان باشد و یا اگر قرار است برای احکام اسلام پویایی و تحرک قائل شویم اولا باید این قوانین جدید انطباق کامل با قوانین قدیمی داشته باشد و ثانیا اینکه هر دو طرف می بایستی حق مساوی برای نظارت، اظهار نظر و دفاع از خود داشته باشند. به نظر شما کدام یک از این دو راه برای پس گرفتن حقوق مردان مناسب است؟ لطفا در این نظر سنجی شرکت کنید. (برای دادن نظر گزینه ی خود را از میان گزینه های موجود در نوار چپ وبلاگ انتخاب کنید)

ضمیمه: متاسفانه با این که قوانین ما نسبت به اوضاع کنونی تنظیم می شوند ولی بدون در نظر گرفتن مصالح مردان پیوسته بر امتیازات زنان افزوده می شود و این امر ناشی از نظارت یک طرفه و ناعادلانه ی زنان و عناصر وابسته به فرقه های منحرف بر این جریان بوده است. برای مثال با این که زنان وارد جریان کار می شوند، خدمتی از آن ها برای جامعه درخواست نمی شود و همچنین این ورود به صورت ناعادلانه فقط در مشاغل پردر آمد و کم زحمت صورت می گیرد در حالی که اگر قرار است فرصت کاری مردان به صورت مساوی در اختیار زنان هم قرار بگیرد باید لزوم خدمت در پادگان ها و همچنین ظرفیت مساوی در شغل های دیگر مثل رفتگری هم به ایشان داده شود تا ظلمی علیه مردان صورت نگیرد.

ضمیمه 2: با نزدیک کردن وضع زنان در ایران به وضع زنان کشورهای غربی می بایست تغییرات بزرگی در قانون اساسی کشور انجام دهیم تا اختیارات قانونی که به زنان داده می شود مسبب محدودیت اختیارات مردان نشود و ظلمی علیه مردان صورت نگیرد. در اینصورت قوانین به قدری عوض خواهند شد که دیگر خصلت اسلامی بودنشان به صفر میل خواهد کرد. پس موافقان آزادی بی قید و بند زنان، بدون وظیفه مخالفان روش اسلامی خواهند بود و کسانی که به گمان خود سازگاری بین این دو ایجاد می کنند منافق محسوب می شوند. البته اجباری در اسلام وجود ندارد ولی بدعت گذاری در دین و کلاه شرعی گذاشتن روی اینگونه مسائل که به صراحت در قرآن آمده است گناهی بزرگ است.

ضمیمه 3: اسلامی که از هیچ یک از عقاید غلط عرب جاهل زمان قدیم تاثیر نپذیرفت، اکنون هم از هیچ یک از قوانین به اصطلاح حقوق بشر وضع شده توسط عوامل پشت پرده تاثیری نخواهد پذیرفت. در زمان حاضر منافقان داخلی خطری بی نهایت بزرگتر از خداستیزان خارجی هستند.نوشته شده توسط:رضا .ی
نظرات() 


برچسب ها: حقوق مردان، عدالت آری تساوی خیر، فمینیسم، قوانین پویای اسلام، حقوق زنان،
سابقی فر
سه شنبه 1 بهمن 1392 12:37 ق.ظ
با درود و احترام :
دوست عزیز وبلاگ زیبابا مطالب مفید دارید سپاسگذار خواهم شد جنانجه :
از وبلاک مهریه که با هدف :
1- نفی سنت سکه مهریه نمودن در راستای تحقق برابری زن ومرد باهم
2- نکوهش و تقبیح مطالبه مهریه توسط زنان و طلاق
3- بررسی تبعات منفی افزایش بیوه زنان جوان در جامعه
4- بررسی تبعات منفی بازداشت آقایان بخاطر مهریه
5- ترویج ازدواج های آسان بدون تشریفات و بدون گروکشی , آگاهانه و بموقع.
فعالیت می کند دیدن فرمائید و آن را نیز به تمام دوستان وكاربران خود و مردان وزنان جوانی که در موقعیت های دردناک و مشابه قرار گرفتندمعرفی نمائید و نظرات و پیشنهادات خود رانیز بیان فرمائید .
(لطفا" در صورت تمایل جهت تبادل لینک بنده را با نام « وبلاگ خبری وتحلیلی مهریه » لینک نموده و سپس اطلاع دهید تا لینک شما نیز در وبلاک مهریه قرار گیرد .
پاینده ایران
با احترام : مهدی سابقی فر
( یکی از هزاران قربانی مهریه )
http://mehriye-ezan.blogfa.com
زنده باد آن کس که هست از جان هوادار وطن
هم وطن غمخوار او هم اوست غمخوار وطن
دکتری فهمیده باید دست در درمان زند
تا زنو بهبود یابد حال بیمار وطنپاسخ رضا .ی : دوست عزیز شما لینک شدید.
سابقی فر
پنجشنبه 21 آذر 1392 07:42 ب.ظ
درد من تنهایی نیست ،
بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند.
( مهاتما گاندی )
با درود وعرض ادب واحترام بی کران بر شما دوست نیک اندیش و تشکر وسپاس بخاطر مطالب مفیدوبلاک تان :
محترما بعرض میرسد وبلاگ خبری وتحلیلی مهریه بدلیل افشاگری بر علیه نظام و افشا نمودن حجم انبوه حیف ومیل ثروت ایران در عراق ، سوریه ، لبنان وفلسطین توسط دین فروشان فیلتر شد فیلتر شدن این وبلاگ نشان از ترس بی پایان دین فروشان از بیداری ملت ایران هست در غیر اینصورت نظامی که خود را الهی می پندارد و امام زمان را حامی و نگهدار خود می داند که نباید از چهارتا وبلاگ و وبلاک نویس بترسد .
دوست آریائی من :
1- همکاری و ارتباط هرچه بیشتر شما وبلاک نویسان وطن پرست با یکدیگر از طریق تبادل لینک ، ارسال کامنت و مطلب ، نوشتن مطالب مفید راجع به تاریخ پر شکوه ایران ، نقد وبررسی اخبار و رویدادهای ایران و اطلاع رسانی ها و توانایی های تک تک شما خوبان و .... می تواند در آگاه شدن وبیداری مردم ، زنده نگه داشتن ، رشد دوباره و پویایی فرهنگ پر شکوه ایران باستان کمک کند.
2- به منظور ارتقای سطح دانش و آگاهی و بیداری جامعه ی ایرانیان وطن پرست لطفا تا می توانید با وبلاگ های همفکر و همراه ، ایرانی پرست تبادل لینک و خبر ومطلب نموده و آنان را نیز تشویق به افشاگری نمائید
3-بدلیل فیلترشدن وبلاگ بنده ، مسلما ارتباطم با شما خوبان قطع یا کمتر خواهد شد که این همان هدف و خواسته دین فروشان هست یعنی ایجاد نفاق و تفرقه بین ملت ایران و جلوگیری از اتحاد ملی ، جلوگیری از اطلاع رسانی سپاسگذار میشوم در صورتیکه با ایمیل با بنده در تماس باشید و از بروز رسانی وبلاگ خود بنده را مطلع نمائید .
سکوت و هیچ نگفتن یعنی مرگ و حماقت پس بگو و بنویس تا خواب وطن فروشان و دین فروشان آشفته گردد
به امید ایرانی و فردائی بهتر
با احترام : مهدی سابقی فر
جانباز جنگ تحمیلی و یکی از قربانیان مهریه
HTTP://mehreh@rocketmail.com
Mehreh.blogfa.com


میلاد حمیدی
سه شنبه 19 آذر 1392 03:51 ب.ظ
راستی رضا جان لطف کن کد بنر انجمن حمایت از حقوق مردان رو دوباره کپی کن و قبلی رو پاک کن چون دچار اشکال شده بود و برطرف شد
پاسخ رضا .ی : عیبی نداره
میلاد حمیدی
سه شنبه 19 آذر 1392 03:50 ب.ظ
سلام آقا رضا
خسته نباشی و در کارهات موفق باشی.
یک پیشنهاد دارم. پست وبلاگ فعلا تعطیل است رو لطفا حذف کن چون روی بیننده اثر منفی داره و باعث میشه یا سر نزنه و یا نا امید بشه و حس متروکه بودن بهش دست میده.
کاربر باید پویایی و اقتدار رو در وبلاگ مشاهده کنه!
اگر هفته ای یک پست هم بذاری خوبه و وقتی ازت نمیگیره!
لطفا هیچ وقت اعلام نکن وبلاگ تعطیله!
ضمنا مطلبت هم عالیست
پاسخ رضا .ی : سلام. ممنون. والا آقا میلاد من شرایطم طوری نیست که به وبلاگ رسیدگی کنم و ممکنه تا یک ماه نتونم مطلب بزارم و اگه اون پست نباشه مخاطب فکر می کنه وبلاگ به کلی رها شده و نمی دونه که موقتا غیرفعال هست در نتیجه ممکنه کلا نیاد. در هر حال بابت تعطیلی عذر می خوام.
بی نام
یکشنبه 17 آذر 1392 12:23 ق.ظ
آقا رضا داداش چرا وبلاگ رو تعطیل کردی ؟ اگه مشغله داری پست کمتر بزار ولی غیر فعالش نکن . الان دوران سختی برای ما فعالین حقوق مردهاست ولی 30 یا 40 سال دیگه از ما به عنوان پیشتازان حقوق مرد نام میبرند . پس دلسرد نشو
پاسخ رضا .ی : در حقیقت وبلاگ کم فعال هست نه غیر فعال اما خوب اونو زدم تا کمتر احساس وظیفه کنم و بتونم به کارهای دیگم با خیال آسوده برسم و هر وقت خواستم یه مطلب بزارم. به امید روزی که یک سازمان رسمی حامی حقوق مردان تاسیس بشه.
بی نام
شنبه 16 آذر 1392 03:40 ق.ظ
آقا رضا وبلاگ خوبی داری . فقط پربارترش کن . ما باید صدای اعتراضمون رو به گوش همه برسونیم .

موفق باشی
پاسخ رضا .ی : حتما! خیلی ممنون که سرزدید.
سامان
پنجشنبه 14 آذر 1392 02:20 ق.ظ
البته تا حدی هم راست میگید تا مسلمانان آزاد باشند طبق اسلام عمل کنند و نه طبق قوانین مثلا اسلامی اکنون!!!!
اما باز حذف نفقه را صلاح نمی دانم.شما اول روی موارد ذکر شده مطلب بذارید ، مثل
1-اگر زنی خواست استخدام شود باید در حد خودش به مملکت خدمت اجباری کند مثل کارهایی که توسط زنان میتواند انجام گیرد مثل حفاظت از سالمندان و ...
و یا اینکه مرد هم بطور جدی بتواند شرط عقد کند. این لینک را در مورد شرایط عقد مردان اینجا بیان می کنم.
http://hoqooqemard.blogfa.com/post/14
ببنید با شرط عقد میتونی هر جور خواستی ازدواج کنی و در واقع کشور ما هم اسلامی نیست و ازاد هست.یعنی شروط عقد واسه اینا بود البته من از سیستم فردگرای امروز که از سوی زنان ایجاد شد بیزارم.شاید راست میگید مدینه فاضله ، باید حواسمان باشد جامعه از دست ما در نرود.
پاسخ رضا .ی : البته غرب که غرق در کثافته ولی وضع آمریکا خیلی بهتر از ایران هست. تا اونجایی که من می دونم دولت آمریکا تحت تسلط ماسون هاست و لژ آمریکا به هیچ وجه یک زن رو برای عضویت یا ریاست قبول نمی کنه، به همین خاطر تا حالا آمریکا یک رئیس جمهور زن هم نداشته. باز هم زنان خیلی تعدادشان نسبت به مردان کمتر است (یک چهارم یا کمتر) و بیشتر جنبه ی نمایشی دارند. به هر حال فکر نمی کنم آمریکا با فمینیسم سر خود را هم کلاه بگذارد! در مورد نفقه شاید حق با شما باشد ولی متاسفانه قانون گذاران ما انگار یکبار هم روی قرآن را باز نکرده اند و پیوسته به دنبال تحریف یا تبصره هستند تا قرآن را نقض کنند (فکر می کنند قوانینی که بر طبق قرآن نوشته شده اند دیکتاتوری هستند و یک فرد افراطی آن را نوشته است و باید با او مبارزه کنند!) هزاران بهانه دارند تا زن در بیرون از خانه کار کند: آزادی، تورم، بروز استعدادها و ... . من که امیدی ندارم تا زنان به خانه برگردند چون اگر هم بشود دنیا ما را سرکوب می کند، تنها ایران که نیست! اگر درصد قابل قبولی موفقیت در این امر بود نفقه حتما باید می بود. من فقط در ضمیمه اشاره ی کوچکی کردم ولی اگر اصرار دارید خوب مشکلی ندارد عوض می کنم.
سامان
چهارشنبه 13 آذر 1392 11:05 ب.ظ
من نظرم اینه که باید تا حد امکان از حضور زنان در جامعه جلوگیری شود و عوارض حضور زنان در کشورهای غربی به امثال رییس جمهور گفته بشه. رییس جمهور خودش میدونه که زنان همه جا رو گرفتند و شاید سیاستشه. به هر حال سیاستشم غلطه. من میگم شما به جای نفقه رو خدمت ضرورت زنانی که میخوان کار کنن و استخدام شن(نه هر زنی) تاکید کنی بهتره.و یا اگر زن بی اذن شوهر کار کند باید به زندان اندخته شود و یا عدم تمکین اش باید زندان داشته باشه و ... مثل زندان برای نفقه مردان. اینارو بنویسی بهتره چون خیلی تضاد با اسلام نداره.
سامان
چهارشنبه 13 آذر 1392 11:00 ب.ظ
منم اول فکر میکردم وضع در ایران خراب تره اما با تحقیق فهمیدم وضع غرب بدتره و خیلی هم بدتره. شما در مورد تبعیض در استخدام و در مشاغل پست و ... بنویسی بهتره. خیلی خیلی زود رفتی سراغ نفقه. یا حتی میتونی در مورد سربازی و کارهایی که زنان میتوانند برای خدمت جامعه انجام دهند بنویسی که شرط استخدامشون این باشه و...یعنی به ازای یک کارت پایان خدمت استخدام شن. باید رییس جمهور حرفش مورد نقد قرار گیره ، خودش گفت نقد کنید.
كامران
چهارشنبه 13 آذر 1392 02:51 ب.ظ
واژه برگرداندن و وضع دوباره قوانین بنظر زیاد مناسب نیست و هر دو راه حل را به افراط كشانده است.
بنابراین بهتر است گفته شود اصلاح قوانین با توجه به وضعیت جامعه و مشكلاتی كه برای ساختار خانواده و اجتماع بوجود آمده است.
پاسخ رضا .ی : قوانین آنقدر نیاز به اصلاح دارند که تقریبا مثل این است که دوباره وضع شوند.
سامان
چهارشنبه 13 آذر 1392 12:20 ب.ظ
مسلما ایجاد قوانین جدید سنخیتی با دین نداره و میشه سکولاریسم.
ببینید اولا مهریه دست خود مرد هست و خود ناظر است که میتواند قبول کند یا نه و مشکلی از این لحاظ به اون شکل نیست. نفقه هم اگر از عهده مرد برداشته شود بهانه ای میشود برای حضور بیشتر زنان در جامعه و گرفتن بسیاری از مکان ها از مردان. مثل سوئد که الان 64 درصد سیاستمدارانش زن هستند و از 20 تا استان 17 تا از استانداراش زن هستند و در واقع میشه تسلط زن بر مرد که خیلی ضد اسلامی هست. گمان نکنید با برداشتن نفقه خیلی به خود کمک کردید. خواهش میکنم این نظر سنجی و این پست رو بردارید. درسته قوانین ضد مرد در قانون داریم اما حذف نفقه مرد چیزی است که فمنیستها هم از آن استقبال می کنند.
پاسخ رضا .ی : نبودن نفقه ربطی به تسلط زنان در سوئد ندارد. در آمریکا هم نفقه ای وجود ندارد ولی مردان در آنجا تسلط دارند. این مربوط به فرهنگ و سیاستمداران آن کشور می شود. در ضمن با وجود نفقه، زنان با آزادی در حال تصاحب جایگاه مردان هستند و نفقه به جز تحمیل فشار بر مردان تاثیری در کاهش پیشرفت فمینیسم ندارد. خود رئیس جمهور هم که روحانی هستند می گویند زنان باید بیشتر وارد جامعه شوند. مهریه ی بالا هم که جزو فرهنگ مردم ایران شده حتی اگر مردی نخواهد مهریه ی بالا بپردازد با سرکوب همگان مواجه خواهد شد و به نوعی مجبور خواهد شد هم رنگ فرهنگ جامعه شود. من خودم مخالف این هستم که قوانین اسلامی دستکاری شوند ولی خوب برای ساکت کردن بیگانگان و برخی سودجویان داخلی باید این دستکاری با حداقل ضرر برای مردان انجام شود تا نگویند شما عقب مانده اید. تازه نفقه فقط بخشی از قضیه است، منظور من از دوباره نگری قوانین این است که مثلا با زنان از لحاظ امنیتی مانند مردان رفتار شود، در شغل های پر زحمت مانند رفتگری و کارگری 50 درصد ظرفیت به زنان اختصاص داده شود و ... . اگر قوانین عوض شود بر فرهنگ مردم هم اثر می گذارد و در این حالت دو مرد و زن مسلمان واقعی می توانند بر طبق دین خود بدون وابستگی به قانون با هم ازدواج و تقسیم وظایف کنند. از این لحاظ آمریکا عدالت را برقرار کرده و به نظر من این بهتر از لیبرالیزه کردن اسلام است. در کشور ما فقط نام اسلام باقی است!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین پستها

مرد بی گناه به خاطر اتهام نادرست تجاوز توسط جمعیت عصبانی به قتل رسید یکشنبه 9 فروردین 1394
ازدواج را به 40 سالگی نیندازید!!! پنجشنبه 21 اسفند 1393
زنان آسیایی نژادپرست بر علیه مردان خود جمعه 1 اسفند 1393
زمان آن است تا جهان چهرۀ واقعی وحشتناک زنان ایرانی را ببیند! پنجشنبه 30 بهمن 1393
به ما آموزش می دهند تا غم هایمان را برای خودمان نگه داریم ... یکشنبه 19 بهمن 1393
مشکل خود مردان ایران هستند! جمعه 17 بهمن 1393
این داستان واقعی است ... پنجشنبه 16 بهمن 1393
منطق زنانه: زمانی که بعضی زنان ادعای خدایی می کنند! یکشنبه 12 بهمن 1393
چگونه من از یک همجنسباز مرتکب، به یک مادر خوشحال صاحب چهار فرزند تبدیل شدم؟ پنجشنبه 9 بهمن 1393
آپارات دوشنبه 21 مهر 1393
تحریم ازدواج با زنان یکشنبه 6 مهر 1393
دید غیرانسانی زنان به مردان یکشنبه 6 مهر 1393
مردان ره خود روند ... شنبه 29 شهریور 1393
مطهری: روحانی همان حرف‌های احمدی‌نژاد را می‌زند چهارشنبه 19 شهریور 1393
مقایسه آمار افسردگی در مردان و زنان سه شنبه 28 مرداد 1393
لیست آخرین پستها